רישום קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות

קבלן רשום חייב להיות גורם מקצועי בעל ניסיון וותק בפרויקטים שונים. אבל לא מספיק להיות רשום בפנקס הקבלנים על מנת שאפשר יהיה לבצע עבודות ממשלתיות. בכדי שגם אתם תוכלו להשתתף במרכזים ולבצע עבודות ממשלתיות, לגורמים ממשלתיים במדינת ישראל, תצטרכו להשלים תהליך בירוקרטי שנקרא רישום קבלן מוכר. נסביר מה חשוב לדעת על רישום קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות, מי מטפל בכך ובמה זה כרוך.

מי מטפל ברישום קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות?

מה שמסדיר את הזכות לבצע עבודות בניה קבלניות עבור משרדי הממשלה אלה הכללים של הוועדה הבין משרדית. הוועדה, ובהתאם לחשב הכללי של משרד האוצר, מפעילים מנהלת שמבצע את הטיפול מבחינה מעשית. המנהלת הינה חברה פרטית שעשויה להשתנות מעת לעת, והוסמכה על מנת לקבוע, לאשר או לא לאשר אלו קבלנים יקבלו מעמד של רישום קבלן מוכר עבור עבודות ממשלתיות.

 

כמה זמן לוקח תהליך הרישום?

בשביל הרישום יש צורך להגיש מגוון רחב של מסמכים ותעודות, לצורך עמידה בתנאים. למשל יש להמציא מסמכים להוכחת ביצוע פרויקטים בהיקפים כספיים גדולים, להראות חוזי עבודה, כתבי כמויות. כל זה, בגין כמה שנים לפחות. תהליך הרישום עצמו איננו ארוך במיוחד, לוקח כחודש חודשיים אך עיקר העבודה היא באיסוף החומר והמסמכים. חשוב לציין כי אם הטפסים והמסמכים הנלווים לא יוגשו כנדרש, הבקשה לא תטופל, לא יתקבל רישום ודמי האגרה לא יוחזרו. לכן, חשוב לוודא כי התיק שמגישים מסודר לפי כל הנהלים וכל הרשום בו ברור, מלא ומדויק.

הקשר בין פנקס הקבלנים לרישום קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות

על מנת להשלים כנדרש את הרישום כקבלן מוכר חייב הקבלן לוודא כי הוא רשום כחוק ובתוקף בפנקס הקבלנים. מי ששמו הוסר מפנקס הקבלנים או שהסיווג שלו ירד, לא יוכל לקבל מעמד של קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות בסיווג הרצוי. חשוב להוסיף כי הרישום הינו לתקופת זמן מסוימת. לאחר שתקופה זו חלפה, צריך לדאוג לחידוש הרישום. מי שלא מבצע חידוש, תישלל זכותו להמשיך לבצע עבודות ממשלתיות, למשרד הביטחון או לגורמים אחרים.

הירשמו עכשיו כקבלנים רשומים בפנקס הקבלנים
רישום קבלנים מהיר לבעלי מקצוע

רישום קבלנים מהיר לבעלי מקצוע

אם אתם קבלנים שרוצים להירשם בפנקס (רשם) הקבלנים של המדינה…
רישום קבלנים בתל אביב

רישום קבלנים בתל אביב

אתם קבלנים שפועלים בתל אביב והסביבה? הדף הזה נכתב בדיוק…
רישום קבלנים בצפון

רישום קבלנים בצפון

באזור גדול ושתמיד בבנייה כמו אזור הצפון, זה לא מפתיע…
רישום קבלנים במרכז

רישום קבלנים במרכז

אזור המרכז הוא אזור שתמיד מתפתח, תמיד בבנייה ותמיד מתחדש-…