רישום קבלן ברשם הקבלנים

אמנם החוק הישראלי אינו מחייב כל אדם העוסק בקבלנות להירשם בפנקס הקבלנים, אך לרישום זה יתרונות רבים אשר עשויים לקדם אותך מקצועית באופן משמעותי. לעבודות קבלנות בהיקפים נרחבים, נדרשים לרוב קבלנים מנוסים ובעלי ידע מקצועי והכשרה נרחבת. רישום קבלן ברשם הקבלנים הוא במובנים רבים הערובה הטובה ביותר לאיכות העבודה ואמינותו. כדי לעשות סדר בדברים, אספנו עבורך כמה נקודות חשובות אודות רישום בפנקס הקבלנים.

מי מחויב על פי חוק להירשם בפנקס?

על אף שרוב הקבלנים אינם מחויבים על פי חוק להירשם, ישנם תחומים רבים בהם רישום קבלן ברשם הקבלנים אינו רק מומלץ ומשתלם, אלא מחויב מכוח החוק.

קבלני עבודות הנדסה בתחום הבינוי עשויים להידרש להירשם בפנקס בהתאם להיקף הכספי של העבודה אותם הם מבצעים ובהתאם למידת החריגה של תחום העבודות מתחומם המקצועי העיקרי. לרוב, קבלן המבצע עבודות שהיקפן עולה על 90,471 ₪ לכל עבודה בענף ראשי, או 47,255 ₪ בענף משני – יחויבו ברישום.

האם כל קבלן יכול להירשם בפנקס?

בסופו של דבר, רישום קבלנים ברשם הקבלנים נועד לסנן את אנשי המקצוע האמינים והמקצועיים ביותר ולכן מטבע הדברים, דורש עמידה במספר קריטריונים.

הזכאות לרישום בפנקס הקבלנים מורכבת משנות הניסיון המקצועי והיקף ההכשרה וההשכלה של הקבלן. שני האלמנטים האלו בתמהילים ויחסים שונים מקנים זכאות. כך למשל, בוגרי בתי ספר לטכנאים או הנדסאים נדרשים לארבע שנות ניסיון לפחות בענף הבניה בשמונה השנים האחרונות על מנת להירשם. שש שנות ניסיון כמנהלי עבודה מתוך 12 עשויים לזכות ברישום גם ללא השכלה, וכן הלאה. גם חברות ותאגידים יכולים להירשם בפנקס הקבלנים תחת תנאים והגבלות שונות.

גורמים פרטיים המתנהלים בתהליך פשיטת רגל וחברות בתהליכי פירוק אינם רשאים להירשם בפנקס הקבלנים. כמו כן, המורשעים בעבירות הפוגעות באמינותו של הקבלן כמו רשלנות מקצועית, למשל, לא יהיה זכאי לרישום ואף עשוי לפסול את רישומו הקיים ואפילו את רישום התאגיד בו הוא חבר.

כיצד מתנהל תהליך הרישום?

ניתן להגיש את הבקשה בדואר או למסור באופן ידני במשרדי רשם הקבלנים בצירוף תצהירים בדבר ניסיון ותעודות המוכיחות את הכשרתך המקצועית במסמכי מקור. כדי לוודא כי התהליך מתבצע באופן חלק ובטוח, ניתן להיעזר בחברות מקצועיות המלוות קבלנים בתהליך הרישום.

ליווי מקצועי בתהליך רישום קבלן ברשם הקבלנים עד לקבלת אישור קבלן

חברת טליה רישום קבלנים מספקת פתרונות מקצועיים לרישום קבלנים ברשם הקבלנים בישראל, רישום קבלן מוכר משרד הביטחון והעלאת סיווג קבלנים. צוות המומחים שלנו ילווה אתכם לאורך כל שלבי התהליך וכל זאת תוך קיצור הליכים בירוקרטיים ושיפור הסיכויים לקבלת האישור ולרישום ברשם הקבלנים המקנה שקט עסקי וכלכלי לקבלן. בדוק זכאות והגש בקשה אונליין לרישום קבלן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
יש לכם שאלות נוספות? רוצים להתחיל בתהליך?
רישום קבלנים מהיר לבעלי מקצוע

רישום קבלנים מהיר לבעלי מקצוע

אם אתם קבלנים שרוצים להירשם בפנקס (רשם) הקבלנים של המדינה…
רישום קבלנים בתל אביב

רישום קבלנים בתל אביב

אתם קבלנים שפועלים בתל אביב והסביבה? הדף הזה נכתב בדיוק…
רישום קבלנים בצפון

רישום קבלנים בצפון

באזור גדול ושתמיד בבנייה כמו אזור הצפון, זה לא מפתיע…
רישום קבלנים במרכז

רישום קבלנים במרכז

אזור המרכז הוא אזור שתמיד מתפתח, תמיד בבנייה ותמיד מתחדש-…