קבלן שיפוצים רשום

כאשר אנו מסתכלים על ענף הבניה בישראל, ניתן לראות שמדובר בתחום מאוד פרוץ. ישנו פיקוח רופף אחר בעלי מקצוע, והוא מאפשר לכל אדם להכריז על עצמו כקבלן שיפוצים, וזאת מבלי לעבור הסמכה מקצועית כלשהי. כתוצאה מכך, קבלנים עלולים לגרום לנזקים קשים בעת עבודתם, הנובעים מחוסר הסמכה מקצועית הנדרשת מכל עובד בתחום. כאן נכנס הנושא של להיות קבלן שיפוצים אשר נרשם בפנקס הקבלנים.

מהו קבלן שיפוצים רשום?

קבלן שיפוצים רשום, הינו קבלן אשר מחזיק בוותק של לפחות 5 שנים בתחום, ללא עבר פלילי או פשיטות רגל בשלוש שנים אחורה מיום הגשת בקשה לרישום. וזאת לאחר שהציג מסמכים נדרשים, הסמכות וכו.. לצורך קביעת רמתו המקצועית. 

תפקידו של רישום הקבלנים, הנו לדאוג לרכז עבור הלקוח את מיטב אנשי המקצוע מתחומים שונים, לצורך ביצוע עבודת השיפוץ הנרחבת, אשר תעשה ברמה מקצועית גבוהה, תקנית, ובהתאם לשביעות רצון הלקוח. קבלן שיפוצים, תפקידו לחסוך ללקוח זמן ומשאבים, הוא מנהל עבורו את פרויקט שיפוץ המבנה, דואג לכל הצד הלוגיסטי, תפעול העובדים ולבסוף מאשר את העבודה שנעשתה בצורה מקצועית ללא כל דופי.

מה החוק קובע לגבי קבלן שיפוצים רשום

מבחינה חוקית, אין מניעה מכל אדם להצהיר על עצמו כקבלן שיפוצים, גם אם אינו מחזיק בהסמכה מקצועית. נתון זה מוביל לכך שאחוז קטן מאוד מציבור הקבלנים בישראל, הינם קבלנים רשומים ונוצרת משוואה שלילית, שיש ביקוש רב לעבודות, אך אין מספיק היצע של קבלני שיפוצים רשומים אשר פנויים לעבודה. הסיטואציה הזו מובילה לפנייה לקבלנים שאינם רשומים, ואינם מחזיקים בהסמכה מקצועית להסב נזק בעת ביצוע העבודה.

רפורמת קבלן שיפוצים רשום

מדינת ישראל קבעה רפורמה בתחום קבלני השיפוצים, אשר תכליתה, עליית קרנו של קבלן שיפוצים רשום. לשם כך, נקבע כי רק קבלן שיפוצים רשום, יהיה רשאי לביצוע עבודות "גמר שלד עד מפתח" בהיקף כספי שנתון לרמת הסיווג שמקבל.

רפורמה זו חייבה קבלנים שאינם רשומים, לעבור תהליך הכשרה, לימודים מקצועיים וביצוע מבחני הסמכה, להפוך לקבלני שיפוצים רשומים מן המניין, להעלות את היצע הקבלנים הרשומים בישראל, ולספק לציבור הרחב מגוון אפשרויות בחירה לקבלן רשום, שיבצע את העבודה ברמה מקצועית גבוהה.

רוצים ללמוד עוד? המדריך המלא לרישום קבלן רשום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
יש לכם שאלות נוספות? רוצים להתחיל בתהליך?
מאמרים נוספים
רישום קבלנים מהיר לבעלי מקצוע

רישום קבלנים מהיר לבעלי מקצוע

אם אתם קבלנים שרוצים להירשם בפנקס (רשם) הקבלנים של המדינה…
רישום קבלנים בתל אביב

רישום קבלנים בתל אביב

אתם קבלנים שפועלים בתל אביב והסביבה? הדף הזה נכתב בדיוק…
רישום קבלנים בצפון

רישום קבלנים בצפון

באזור גדול ושתמיד בבנייה כמו אזור הצפון, זה לא מפתיע…
רישום קבלנים במרכז

רישום קבלנים במרכז

אזור המרכז הוא אזור שתמיד מתפתח, תמיד בבנייה ותמיד מתחדש-…