העלאת סיווג לקבלנים

תחום הבניין נמנה עם התחומים שבהם הפיקוח על הרמה המקצועית של קבלני הביצוע והעובדים במקצועות השונים הוא הדוק ביותר. גם אדריכלים וגם מהנדסים, שהם לכל הדעות אוטוריטה בתחום הבנייה, אינם יכולים לשמש כקבלני בניין ואינם יכולים להיות אחראים על בניית מבנה כלשהו.

אם יכולים לקחת על עצמם פרויקט בניין, רק אם נרשמו כדין בפנקס הקבלנים, אצל רשם הקבלנים במשרד השיכון. גם בעלי מקצועות אחרים בתחום צריכים להירשם אצל רשם הקבלנים.

מהו בדיוק רשם הקבלנים ומהו הערך המוסף של רישום קבלן בפנקס הקבלנים עם טליה רישום קבלנים? מהי העלאת סיווג לקבלנים? איך מבצעים העלאת סיווג לקבלנים? בשורות הבאות נרחיב את היריעה באשר לקשר בין הרישום בפנקס הקבלנים לבין הרמה המקצועית שבעל מקצוע המעוניין להיות קבלן חייב להציג.

רשם הקבלנים והפיקוח על הרמה המקצועית שלבעלי מקצוע בתחום הבניין

רשם הקבלנים הוא הגורם המקצועי הממונה על הבקרה ועל הרמה המקצועית של בעלי המקצוע השונים בתחום הבניין. על פי חוק, יש עבודות מסוימות בבניין אשר אך ורק קבלן רשום יכול לבצע. דוגמה לעבודות מהסוג האמור היא עבודות שלד שאין לבצע אותה בלא פיקוח של קבלן, וקבלן לא יכול לפקח על עבודה כזאת ולאשר אותה אם הוא איננו רשום בפנקס הקבלנים. 

יש תחומים אחרים שבהם הרישום בפנקס איננו הכרחי לכאורה. עם זאת, העדר רישום כנדרש מגביל את בעל המקצוע הן באשר להיקפי העבודה שהוא יכול לבצע והן באשר לאפשרות לגשת למכרזים בתחום הבנייה בכלל. 

אם יש חריגה ברמת הבנייה, קודם כל מחפשים את הקבלן ורואים אילו אישורים הציג לרשם הקבלנים. בדרך כלל השיטה הזאת עובדת, וההוכחה לכך היא הרמה הגבוהה של הבנייה בישראל.

איך מבצעים העלאת סיווג לקבלנים

העלאת סיווג לקבלנים מאפשרת להם לקחת על עצמם פרויקטים בהיקפים כספיים משמעותיים יותר מאלה שבצעו עד למועד הרישום. העלאה ברמת הסיווג של קבלן היא תוצאה ישירה של הניסיון המצטבר שלו וגודל הפרויקטים שבהם עסק. 

תהליך העלאת הסיווג של קבלן הוא מסובך למדי וכרוך בהצגת מסמכים ואישורים לא מעטים. אי הצגה של אישור שנדרש לצורך העלאת הסיווג עלולה לעכב את התהליך או אפילו לעצור אותו. העיכוב או העצירה ימנעו למעשה את הקידום המקצועי והכספי של הקבלן הרשום. 

המומחים של טליה רישום קבלנים מסייעים לקבלנים המעוניינים בהעלאת הסיווג שלהם והעומדים בדרישות המקצועיות, לעבור את תהליך הרישום בהצלחה. המומחים של טליה רישום קבלנים יבדקו את היתכנות של הרישום ויבחנו אם הפרויקטים שבהם לקח הקבלן חלק עומדים בדרישות המאפשרות לו להעלות את הסיווג. 

בשלב הבא הם אוספים את כל האישורים הנדרשים ופועלים מול רשם הקבלנים במטרה לקדם ולזרז את העלאת הסיווג של הקבלן. אם יש לך עניין בהעלאת הסיווג המקצועי, זה בדיוק המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהתחיל את תהליך העלאת הסיווג ברגל ימין.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
רוצים להפוך לקבלן רשום? השאירו פרטים עכשיו
רישום קבלנים מהיר לבעלי מקצוע

רישום קבלנים מהיר לבעלי מקצוע

אם אתם קבלנים שרוצים להירשם בפנקס (רשם) הקבלנים של המדינה…
רישום קבלנים בתל אביב

רישום קבלנים בתל אביב

אתם קבלנים שפועלים בתל אביב והסביבה? הדף הזה נכתב בדיוק…
רישום קבלנים בצפון

רישום קבלנים בצפון

באזור גדול ושתמיד בבנייה כמו אזור הצפון, זה לא מפתיע…
רישום קבלנים במרכז

רישום קבלנים במרכז

אזור המרכז הוא אזור שתמיד מתפתח, תמיד בבנייה ותמיד מתחדש-…